Hakkımızda

SIMPLE

“Lezzetin saf ve sade halini yansıtan basit bir şölen.”

UNIQUE

“Tabaklarımızla kalbinizde özel bir yer edinen benzersiz bir mutfak.”

TASTY

“Sıcacık bir gülümseme ve lezzetli bir ziyafet sizi bekliyor.”

KONSEPT

Fine Casual

Yemek dünyasında zarafet ve rahatlığın eşsiz bir buluşmasıdır. Bu tarz, yüksek kaliteli ve özenle seçilmiş malzemelerle hazırlanan lezzetli yemekleri, sofistike bir ortam yerine daha rahat ve samimi bir atmosferde sunar. Geleneksel fine dining restoranlarından daha resmi olmakla birlikte fast food veya casual restoranlardan daha özgün ve yaratıcıdır. Fine Casual, misafirlerine özgün lezzetlerin keyfini çıkarmak için samimi bir yeme deneyimi sunar.

PARVUS’UN HİKAYESİNİ KEŞFET

Parvus Ekibi

Parvus Ekibi olarak, sıcak ve içten bir aile atmosferiyle bir arada bulunuyoruz. Küçük ve samimi bir ekip olmamıza rağmen, yemeğe ve hizmete olan tutkumuzla büyük işler başarmak için buradayız. Her birimiz, kalite ve lezzet konusundaki ortak vizyonumuzla size unutulmaz bir yeme deneyimi sunmak için bir araya geliyoruz.

YORUMLAR

Parvus Hakkında Ne Dediler?

"MSA çıkışlı Alican Yağcı’nın şefliğini ve kuruculuğunu üstlendiği Parvus Kalamış, felsefesini sade ve eşsiz lezzetleri ortaya çıkarmak üzerine kuruyor. Restoranın günlük değişen yoğunlukla sebze odaklı üç çeşit yemeği lokanta kültürüne çağdaş bir şekilde göz kırparken menüsünde kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerine özel hazırlanmış seçenekler de bulunuyor. Parvus, menüsü ile şehrin gastronomi alanına yeni bir soluk getirirken restoranın duvarları farklı yerel sanatçıların eserlerini ağırlıyor."

İstanbul Flaneur
the Magger

"Parvus Kalamış, Kızıltoprak’ta sakin bir sokakta sessiz sedasız yerini aldı. Bu küçük ve şirin restoran, sadece beş masasıyla sıcak ve davetkar bir atmosfer sunuyor. Bu tatlı ambiyans, duvarlarda sergilenen harika ve ilginç sanat eserleri ile tamamlanarak şık çekiciliğine katkıda bulunuyor. Parvus Kalamış’ın menüsü ise ‘’az ve öz’’ anlayışının bir yansıması adeta."

Naz Kavas
müdavim.net

"Kalamış and Kızıltoprak are among the most peaceful and quiet areas of Bağdat Street. Recently, this place has also been active. Many new venues are opening and some concerts and artistic events are also held on the beach of Kalamış. One of the new venues opened here is Parvus Kalamış. Parvus Kalamış is located on a quiet street in Kızıltoprak, this small and cozy eatery offers a warm and welcoming atmosphere, featuring only five tables. The charming ambiance is complemented by wonderful and interesting artworks displayed on the walls, adding to it’s stylish appeal."

grablocals.com

"Yeni keşfimiz Parvus Kalamış'ta çok lezzetli bir akşam geçirdik. Humus eşliğinde dopdolu bir ızgara sebze tabağı, yumuşacık bir ciğer, çok doyurucu bir vegan dürüm ve şarap soslu armutlu bir tatlı yedik. Çok kibar ve ilgiliydiler, fiyatlar da gayet uygundu."

You Can’t Eat With Us

 

KARİYER

 

Ekibin Parçası Olmak İster Misin?